Ngjarjet e ditës

Arrestohet një person, dyshohet se trafikoi të mituren duke e mbajtur në kafiterinë e tij në Mitrovicë

Është arrestuar një person në Mitrovicën e Veriut i cili dyshohet i cili dyshohet se e ka trafikuar një vajzë të mitur.

“Nën autorizimin e Prokurorit të Shtetit, veprimet fillestare hetimore janë ndërmarrë me dyshimin se i dyshuari është i përfshirë në vepër penale pasi paraprakisht përmes rrugëve operative janë siguruar informata se i dyshuari në fjalë me veprime trafikon dhe e shfrytëzon viktimën e mitur femër kosovare”.

I njëjti dyshohet se e ka mbajtë viktimën e mitur në kafiterinë e tij.

Me vendim të prokurorit i dyshuari ndalohet për 48 orë.

Related Articles

Back to top button