Ngjarjet e ditës

Anëtari i VV-së kërcënon Molliqajn: Nëse nuk arrestohet, do të vi nga Londra dhe ka me ba me pi ujë me lugë

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Hasani ka kërcënuar kreun e PSD-së, Dardan Molliqaj pas protestës së djeshme, shkruan “Jepi zë”.

Hasani përmes një postimi në Facebook i tha Molliqajt se nëse nuk arrestohet nga Policia e Kosovë, ai do të vie nga Londra dhe do ta bëj “me pi ujë me lugë”.

“Kemi hjek qe 20 vjet me e ndertu shtetin e policin, ushtrin, gjykatat, shendetsin e nje njeri i paftyr siq ishe ti mi ra policit kjo eshte sulm ndaj shtetit tone jo vetum ndaj policve”, ka shkruar Hasani.

Postimi i plotë:

Nje porosi per Dardan Molliqaj, kerkim faljen tende sta pranoj ti duhesh me shku nburg.
Nese autoritetet e Kosoves nuk te arestojn e met shti nburg, une personalisht do e mar persiper do vi nga Londra per ti mbrojt polict tonë dhe ka met ba me pi ujë me lugë e kurr ska met ra ndermend me i sulmu institucionet e Republikes se Kosoves.
Kemi hjek qe 20 vjet me e ndertu shtetin e policin, ushtrin, gjykatat, shendetsin e nje njeri i paftyr siq ishe ti mi ra policit kjo eshte sulm ndaj shtetit tone jo vetum ndaj policve.
E pres me padurim arestimin e kti qeni ja perndryshe ja jap hakun une dhe e pranoj denimin qe do ma shqipton gjykata e Kosoves.

Related Articles

Back to top button