Prishtina LIVE

Arrestohen dy hajna në Prishtinë, dyshohen për gjashtë raste të vjedhjeve

Policia në Prishtinë ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen për disa raste të vjedhjeve, raporton Express

Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës, përmes një njoftimi në Facebbok.

“Prishtinë 15 tetor 2021 – Hetuesit policor të stacionit policor Jugu në Prishtinë, kanë arrestuar dy persona të dyshuar për disa raste të vjedhjeve. Personat e arrestuar: V.M, mashkull, shtetas i Republikës së Kosovës dhe B .K mashkull, shtetas i Republikës së Kosovës”, ka njoftuar policia.

Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se të arrestuarit dyshohen për gjashtë raste të vjedhjeve.

“Dyshohet të jenë të përfshirë në së paku gjashtë raste të vjedhjeve, të cilat kanë ndodhë në rajonin e Prishtinës. Personat arrestuar me vendim të prokurorit të shtetit, janë liruar në procedurë të rregullt, ndërkohë që hetuesit po kryejnë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore e procedurale lidhur me rastet”, ka njoftuar policia

Related Articles

Back to top button