Ngjarjet e ditës

Balotazhi, Kurti i jep mbështetje të fuqishme Alban Hysenit në Gjilan

Kryeministri Albin Kurti i ka shkuar në mbështetje kandidatit për Gjilanin, Alban Hysenit, i cili do të përballet me Lutfi Hazirin me 14 nëntor.

“Alban Hyseni si më i votuari për kryetar të Gjilanit në rundin e parë të zgjedhjeve po vazhdon me një mbështetje edhe më të lartë ta prezantojë programin dhe prioritetet e qeverisjes së re në Gjilan.

Sonte, bashkë me Kryeministrin Kurti ai vizitoi fshatrat Zhegër, Malishevë e Dobërçan ku u zotua se do të punojë ndershëm e me përkushtim të lartë për ta bërë ndryshimin e nevojshëm edhe në qytetin e Gjilanit.”, thuhet në njoftimin e VV-së.

Related Articles

Back to top button