Ngjarjet e ditës

Bidenit i ndalohet hyrja në Rusi

Federate ruse ka vënë sanksione kundër presidentit amerikan, Joe Biden, Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken dhe zyrtarëve të tjerë amerikanë.

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se atyre u është ndaluar hyrja në vend, raporton BBC – transmeton Gazeta Sinjali.

“Masa është pasojë e politikës jashtëzakonisht rusofobike të ndjekur nga administrata aktuale e SHBA”, thuhet në një deklaratë.

Related Articles

Back to top button