Ngjarjet e ditës

Buzhala: Diaspora e mbeshtetë njezeri vendimin e Qeverisë për shtrenjtimin e rrymës

Gazetari Berat Buzhala ka ironizuar me vendimin e fundit pasi Zyra e Rregullatorit për Energji në raportin e fundit konsultativ ka bërë shqyrtimin për ndryshimin e tarifave të energjisë elektrike në Kosovë, shkruan Gazeta Demos.

Ai këtë ironizim e ka bërë në mes Qevrisë Kurti dhe diasporës për faktin që një numër i madh i mërgatës mendohet se janë në përkrahje të kreut të Qeverisë, Albin Kurtit.

“Diaspora e mbeshtete njezeri vendimin e fundit te qeverise per shtrenjtimin e rrymes”, ka shkruar ai.

Gjithashtu ai këtij postimi i ka shtuar edhe njërën ndër fjalit që u bë virale në kohën e zgjedhjeve lokale.

‘Qe 20 vjet e kane shtrenjtu, pse mos me e shtrenjtu edhe ky”, shtoi ai.

Postimi i plotë:

Related Articles

Back to top button