Ngjarjet e ditës

Dy nxënësit e vrarë ishin fëmijë të veteranëve të luftës!

Sonte Kosova është tronditur nga vrasja e tre personave në Gllogjan të Decanit.

Disa persona të maskuar me kallashnikov kanë shtënë drejt autobusit ku mbetën të vrarë shoferi dhe dy nxënës.

IndeksOnline mëson nga burime të sigurta se Gentiana Mustafaj është vajza e një invalidi të luftës kurse nxënësi Ledjan Hamza i një veterani të luftës.

Po ashtu, Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit, bën thirrje që kushdo që ka ndonjë informacion për këtë rast të bashkëpunojë me Prokurorinë dhe Policinë, në mënyrë që kryerësi e këtij krimi të kapet dhe të dalë sa më shpejtë para drejtësisë.

Related Articles

Back to top button