Ngjarjet e ditës

E rëndë/ Të miturit masakrojnë me thikë një 12-vjeçare në qendër të qytetit

BRITANI- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qendër të Liverpool.

Mediat e huaja bëjnë me dije se një 12 vjeçare është vrarë me thikë nga disa bashkëmoshatarë të saj.

E mitura e identifikuar si Ava White, u godit për vdekje me thikë në qendër të qytetit, dhe dyshimet kryesore janë se autorët e këtij krimi të rëndë janë një djalë 13 vjeç, një 14 vjeç dhe një 15 vjeçar. Të tre autorët e dyshuar  aktualisht janë ndaluar nga autoritetet e policisë.

Ndërkohë në media thuhet se e mitura dhe shokët e saj para ngjarjes janë grindur me njëri-tjetrin më pas ka ndodhur dhe ngjarja e rëndë.

Ndërkaq disa dëshmitarë të cilët kanë qenë kalimtarë të rastit i kanë dhënë ndihmën e parë të miturës por ajo nuk ka mundur të shpëtoj për shkak të plagëve të marra.

Related Articles

Back to top button