Ngjarjet e ditës

Festë në selinë e LDK-së në Vushtrri, qan Xhafer Tahiri – VIDEO

Sipas një Exit Polli të Baton Haxhiut të publikuar në Kanal 10, Xhafer Tahiri është i pari për nga numri i votave. Kandidati i LDK-së, Xhafer Tahiri ka marrë 37.1 për qind, ndërsa kandidati i PDK-së, Ferit Idrizi ka marrë 29.9 për qind. Garë e nxehtë për vendin e dytë është mes PDK-së dhe VV-së, ku Rexhepi nga VV-ja ka marrë 29.0 për qind.

Festa në selinë e LDK-së në Vushtrri ka nisur, ku nga disa pamje të siguruar nga T7 shihen duke kërcyer, ndërsa kandidati i LDK-së, Xhafer Tahiri duke mbajtur fjalim nuk i ndalon dot lotët.

Related Articles

Back to top button