Horoskopi

Horoskopi ditor, ja çka parashohin yjet per ju

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Ju do keni një dëshirë të madhe për të bërë gjëra dhe për të ndarë momentet e dashurisë edhe nëse nuk e dini se si. Lajmet e mira vijnë në punë të premten. Ju mund të pushtoni një shpirt binjak dhe nëse ka një person që ju pëlqen, duhet të hidheni brenda sepse ka shanse të shkëlqyera për sukses.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të premten hëna është e favorshme dhe ndihmon në dashuri, veçanërisht beqarët që tashmë kanë dikë që u pëlqen. Në punë prisni një përgjigje të këndshme.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Në dashuri bëni kujdes se çfarë thoni sepse do të ishte më mirë të heshtni sa më shumë. Kujdes nëse keni të bëni me Binjakët apo Peshqit. Në punë duhet të keni kujdes me njerëzit që ju rrethojnë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Hëna është disonante ndaj bëni kujdes, sidomos pasdite. Nëse jeni duke përjetuar një moment kritik në punë, mos rrezikoni. Mund të ketë mosmarrëveshje me dikë nga shenja e Bricjapit. Dhe këto nuk janë të lehta, me kokëfortësinë e tyre.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të premten ka pak tension dashurie në ajër, por përpiquni të largoni të gjitha shqetësimet. Nga ana tjetër, ka shumë vende të reja pune që po vijnë. Bëhuni gati dhe mirëpritini me entuziazmin e duhur.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Në dashuri vjen një rikuperim i mirë, sidomos pasdite. Ata që synojnë të ndryshojnë punën e tyre mund ta bëjnë këtë duke ruajtur gjithmonë një qetësi të caktuar. Shikoni përreth dhe përgatituni të shfrytëzoni mundësitë e duhura.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Dashuria mund të jetë në qendër të jetës tuaj deri në fund të muajit. Në punë keni një dëshirë të madhe për ndryshim. Jeni të lodhur nga rutina e zakonshme dhe nuk ndiheni të vlerësuar dhe vlerësuar siç duhet. Filloni të shikoni përreth.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të premten dita është e shkëlqyer për të përjetuar ndjenjat në maksimum falë hënës, Jupiterit të favorshëm dhe Mërkurit. Në punë kushtojini vëmendje disa pengesave të vogla por deri në fund të muajit gjithçka mund të zhbllokohet.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Hëna është e favorshme në dashuri, kështu që marrëdhëniet që kanë ngecur do të mund të kenë mundësi të reja. Në punë bëni kujdes që të mos bini në rutinën e zakonshme. Ju rrezikoni të humbni cilësinë dhe dinamizmin, si dhe të bëni gabime.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të premten ditë të reja konfliktuale në dashuri do të vijnë, por ato do të prekin vetëm çiftet që tashmë kanë përjetuar një krizë. Në punë ka diçka për të rishikuar. Mbani qetësinë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të premten ditët e rikuperimit në dashuri po vijnë me kulmin e emocioneve të shtunën. Një propozim i bukur vjen në punë dhe pritet shumë më gëzim.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Sa të bukur janë këta yje për dashuri. Mundësi të shkëlqyera si për ata që janë beqarë ashtu edhe për ata që janë në një lidhje prej kohësh. Nga ana financiare mos e teproni me shpenzimet.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button