Ngjarjet e ditës

Imer Mushkolaj reagon për rritjen e çmimeve: A po jeton Albin Kurti n’Kosovë?

Analisti Imer Mushkolaj ka komentuar rritjen e çmimeve të produkteve bazike për jetë.

Ai ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti që të marr masa sepse nga kjo rritje e frikshme e çmimeve po e pësojnë qytetarët, transmeton IndeksOnline.

Statusi i Mushkolajt:

A po jeton Albin Kurti n’Kosovë? A po e sheh sa është shtrenjtuar jeta e qytetarit? OK, e kuptojmë logjikën e tregut të lirë. Por në kohën kur çmimet e produkteve bazike për jetesë kanë “fluturuar”, qeveria nuk duhet dhe nuk mundet të rrijë indiferente. Rritja e frikshme e çmimeve po godet një pjesë të madhe të qytetarëve, andaj urdhno Albin, merr masa, menaxhoje krizën!

Related Articles

Back to top button