Ngjarjet e ditës

Ironizon Berat Buzhala: Nëse Albinin e sheh si profet, atëherë konsiderohesh besimtar

Gazetari Berat Buzhala ka ironizuar në rrjetin e tij social “Facebook”. Ai ka thënë se nese je gazetar dhe e mbështetë qeverinë, je servil i pushtetit, pa marrë parasysh kush është kryeministër.

Ndër të tjera këtij shkrimi të tij Buzhala i shton edhe disa rreshta,

Ai gjithashtu ka treguar një arsye duke ironizuar se si mund të “shpëtosh” nga konsiderimi ‘servil”, dhe këtë ironizim e bënë pikërishtë me përkrahësit e kryeministrit Kurti.

“Eshte vec nje perjashtim per mos me u konsideru servil, nese Albinin e sheh si profet. Atehere konsiderohesh besimtar”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Ky postim u shoqërua edhe me një koment pikant:

Related Articles

Back to top button