Ngjarjet e ditës

Kajtazi: 14 vjet më parë kur të tjerët e shpallën pavarësinë, Kurti i përgjakte rrugët kundër kësaj pavarësie

Kajtazi: 14 vjet më parë kur të tjerët e shpallën pavarësinë, Kurti i përgjakte rrugët kundër kësaj pavarësie

Gazetari Vehbi Kajtazi thotë se kryeministri Albin Kurti po synon që t’ua cenojë lirinë të tjerëve në ditën e pavarësisë së Kosovës.

Kajtazi përmes një cicërime në Twitter thotë se Kurti, 14 vjet më parë kur të tjerët shpallën pavarësinë, ai i përgjakte rrugët kundër kësaj pavarësie

“Ne diten e pavaresise dhe lirise, kryeministri Kurti synon t’ua cenoje lirine te tjereve. Deshira e tij per permbushje po e ben ate arrogant dhe te demshem. Kush i ka faj qe 14 vjet me pare kur te tjeret shpallen pavaresine, ai pergjakte rruget kunder kesaj pavarësie”, shkroi Kajtazi.

Related Articles

Back to top button