Ngjarjet e ditës

Këshilltari i Zelensky: Lufta përfundon në 2-3 javë, rusët do të munden

“Faza aktive e luftës pritet të përfundojë pas 2-3 javësh”.

Kjo ishte deklarata më e fundit në rrjetet sociale e këshilltarit të zyrës së presidencës ukrainase, Oleksiy Arestovych.

“Faza aktive pothuajse ka përfunduar pranë Kievit, Kharkiv, Sumy dhe Chernihiv. Edhe nëse rusët shtojnë disa rezerva diku apo përpiqen të shkojnë në ofensivë, përsëri do të përfundojë me disfatën e tyre.

Fundi është këtu, ata humbën, strategjikisht dhe shpejt. Mendoj se në mes ose në fund të prillit, banorët e Kievit që janë larguar do të mund të kthehen në shtëpi”, shkruan Arestovych, shkruan a2cnn.

/ngjarja.com/

Related Articles

Back to top button