Ngjarjet e ditës

Kështu erdhi pranvera në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të gjata me diell.

IHK njofton se nëpër zona të kufizuara ka mundësi për riga shiu të intensitetit të dobët.

Sipas Institutit, gjatë këtyre pesë ditëve do të ketë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit, shpejtësia e së cilës do të jetë nga 1-7m/s. /Telegrafi/

Related Articles

Back to top button