Ngjarjet e ditës

Kryeministrat e katër vendeve të Vishegradit takohen në Londër për të folur për luftën në Ukrainë

 

Kryeministrat e katër vendeve të Vishegradit – Hungaria, Polonia, Republika Çeke dhe Sllovakia – do të takohen në Londër të martën për të diskutuar mbi luftën në Ukrainë, tha të hënën kryeministri hungarez Viktor Orbán në një video në Facebook.

Orbán përsëriti gjithashtu se qeveria e Hungarisë ka publikuar një dekret që e bën të qartë se asnjë dërgesë armësh nuk mund të shkojë në Ukrainë nga territori hungarez.

Related Articles

Back to top button