Ngjarjet e ditës

Kurti: Kemi 300 mijë litra vaj të papërpuanuar që mjafton për një muaj

Kryeministri i vendit Albin Kurti po qëndron për një vizitë në fabrikën e vajit ”Floil” , në Gjilan bashkë me Ministren e Tregtisë Rozeta Hajdarin dhe Ministrin e Bujqësisë Faton Peci. Ai atje u takua me drejtorin e kësaj fabrike  Berat Mustafa.

Në një prononcim  për media gjatë kësaj vizite  ai tha se Kosova ka 300 mijë litra vaj të papërpunuar që mjafton për një muaj

”Kosova ka 300 mijë litra vaj të papërpunuar dhe kjo mjafton për një muaj”, tha ai.

Rritja e çmimit të vajit për litër sot është 3.49 euro.

Related Articles

Back to top button