Ngjarjet e ditës

Ministrja gjermane thotë se po punojnë për liberalizimin e vizave për Kosovën

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock pas takimit me kryeministrin Albin Kurti ka thënë se Gjermania po punon për liberalizimin e vizave për Kosovën.

”Sa i përket liberalizimit të vizave edhe këtë e thash shumë qartë’’.

‘’Për mua nuk është në pikëpyetje se neve na duhet liberalizimi i vizave për Kosovën dhe paqen e krijojmë vetëm së bashku me njerëzit”

/ngjarja.com/

Related Articles

Back to top button