Ngjarjet e ditës

“Nasim Haradinaj qau në Hagë, këtu i thejke tavolinat”/ Xhevdet Pozhari: Mbahu burrë, kalon edhe kjo!

Edhe analisti politik dhe gazetari Xhevdet Pozhari ka reaguar pasi ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, qau në Hagë, kur po intervestohej nga Prokuroria.

Ai derisa ishte duke folur për krimet e kryekriminelit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviq në Kosovë nuk i ka mbajtur lotët.

Nasim Haradinaj ka thënë se do të vazhdojë kundërshtimin e atyre që sipas tij bazohen në të dhënat e Millosheviqit.

“Varri më qet nga dheu mos me kundërshtu Millosheviqin unë”, ka thënë Haradinaj derisa nuk i ka mbajtur lotët.

Derisa Haradinaj qau në Hagë, Pozhari shkruan në Facebook, se kur ishte në Kosovë i thyejke tavolinat nëpër emisione televizive.

“Nasim Haradinaj në Hagë paska qajt, e këtu i thejke tavolinat nëpër emisione.

Mbahu, burrë! Kalon edhe kjo…”, shkruan Pozhari

Related Articles

Back to top button