Ngjarjet e ditës

NATO do të mbajë takim të jashtëzakonshëm për Ukrainën

Siç bën të ditur ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar, NATO do të mbajë një takim të jashtëzakonshëm për Ukrainën.

Ministrat e mbrojtjes nga vendet anëtare të NATO-s do të takohen në Bruksel të mërkurën për një takim të jashtëzakonshëm për të diskutuar pushtimin rus të Ukrainës, sipas ministrisë së mbrojtjes të Turqisë, shkruan Al Jazeera.

Në një deklaratë, ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar tha se do të marrë pjesë në takime dhe do të zhvillojë bisedime dypalëshe me homologët e tij.

Related Articles

Back to top button