Shëndetësi

Një i vdekur dhe 37 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se nga 1.057 testime, 37 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 55 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222.831. Në total numri i rasteve aktive është 812.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 314 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Related Articles

Back to top button