Ngjarjet e ditës

Pamje nga droni, ukrainasit bombardojnë ushtrinë ruse

Ukrainasit po vazhdojnë me bombardimet e tyre kundër ushtrisë ruse, si kundërpërgjigje ndaj luftës që po bëhet në vendin e tyre.

Së fundmi, Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës ka publikuar pamje, ku shihen duke bombarduar disa automjete.

Kurse, Komandanti i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, Valery Zaluzhny tha se artileritë ukrainase organizuar ferrin për rusët.

Në drejtim të Kievit, artileritë tona organizuan një autostradë për në ferr post komandimi dhe pikë mbështetëse për Ushtrinë e 35-të të Rrethit Ushtarak Lindor të Forcave të Armatosura Ruse”, ka thënë ai.

Related Articles

Back to top button