Ngjarjet e ditës

Pamje nga protesta në Tiranë kundër shtrenjtimit të naftës dhe produkteve ushqimore

 

Tash e disa ditë në shumë qytete të Shqipërisë, janë zhvilluar protesta kundër shtrenjtimit të artikujve ushqimor e naftës.

Një protestë kombëtare ka filluar në ora 11:00 sot në sheshin ‘Skendërbej’ në Tiranë.

Revolta e qytetarëve të Shqipërisë erdhi pas shtrejntimit të produkteve të ndryshme në supermarkete, apo shërbime të tjera, si transporti rrugor.

Rritje të çmimeve pati edhe tek derivatet e naftës.

Related Articles

Back to top button