Ngjarjet e ditës

Policia me aksion kundër kriptovalutave në veri

Policia e Kosovës ka ndërmarrë sot në orët e hershme të mëngjesit aksion kundër kriptovalutave në veri të Mitrovicës. Kështu kanë bërë të ditur burime të KosovaPress-it.

Sipas këtyre burimeve, janë bastisur dy lokacione në “Lagjen e Boshnjakëve”.

Ndërkohë që ende nuk dihet nëse është gjetur dhe sekuestruar ndonjë pajisje për prodhimin e këtyre kriptovalutave.

Related Articles

Back to top button