Ngjarjet e ditës

Sami Lushtaku ia dedikon fitoren Hashim Thaçit e Kadri Veselit

Sami Lushtaku ia dedikon fitoren Hashim Thaçit e Kadri Veselit

Anëtari i PDK-së, Sami Lushtaku ka postuar një fotografi me ish-presidentin Hashim Thaçi, dhe ish-kryeparlamentarin Kadri Veseli duke uruar fitoren e PDK-së në Skenderaj.

“Urime fitorja Skenderaj. Ju falënderoj nga zemra për këtë mbështetje madhështore! Këtë fitore ja dedikojmë Presidentit Hashim Thaçi e kryetarit Kadri Veseli”, ka shkruar Lushtaku.

PDK dhe kandidati i saj Fadil Nura po prin bindshëm me 58,99% të votave, ndërkaq Bekim Jashari është i dyti me 37,80%.

 

Related Articles

Back to top button