Ngjarjet e ditësPrishtina LIVE

VIDEO: Erëra të forta godasin Prishtinën

Në vendin tonë janë paraqitur erëra të forta të cilat janë duke u përcjellë edhe me reshje bore.

Më poshtë gjeni edhe një video nga ai moment në Prishtinë

Ndryshe, të shtunën pasdite parashikohet të bien temperaturat, ndërsa priten reshje bore dhe erëra.

Besim Aliu nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) në një prononcim për Telegrafin bëri të ditur se erëra mund të ketë kryesisht në Istog, Klinë e Pejë dhe në veri të vendit.

Related Articles

Back to top button