Ngjarjet e ditës

Vuçiq reagon pas vendimit të Qeverisë Kurti për reciprocitetin e targave

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka caktuar një seancë urgjente të Këshillit të Sigurisë Kombëtare për nesër në orën 10 të mëngjesit, në të cilën tema kryesore do të jenë ngjarjet në Kosovë, kanë raportuar mediat serbe.

Sipas Novostit, mbledhja do të përfshijë një analizë të vendimit të fundit të qeverisë që obligon me targa të përkohshme të gjitha automjetet që mbajnë targa të Serbisë dhe hyjnë në territorin e Republikës së Kosovës, në të gjitha pikat e kalimit kufitar.
Mediat serbe raportojnë se shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Serbe, Milan Mojsiloviç, si dhe krerët e të gjitha njësive speciale të forcave të armatosura serbe janë të ftuar në seancën e nesërme.

Related Articles

Back to top button