Ngjarjet e ditës

Zbehet figura e Osmanit: Vitin e kaluar më e votuara në histori të Kosovës, sot ndër politikanet më pak të pëlqyera

Një vit pas zgjedhjeve parlamentare, emisioni ‘Rubikon’ në Klan Kosova solli të dhënat e hulumtimit të opinionit publik të realizuar nga PIPOS.

Kryeministri Albin Kurti është politikani më i pëlqyer i zgjedhur nga 28.9% të qytetarëve të anketuar. Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku është i dyti me 18.6%, ndërsa kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi i treti me 13.3%.
Presidentja Vjosa Osmani është zgjedhur nga 7.3%, Ramush Haradinaj 6.2%, Fatmir Limaj me 1.5%, Behgjet Pacolli me 0.5%.

9.1% e të anketuarve mendojnë se dikush tjetër është politikani më i pëlqyer dhe jo të mësipërmit, 8.7% mendojnë se është dikush tjetër dhe jo nga emrat e lartpërmendur ndërsa 5.9% kanë refuzuar të përgjigjen

Related Articles

Back to top button