Ngjarjet e ditës

Zyrtarja e PSD-së e publikon videon, thotë se Molliqaj vetëm e shtyu policin, nuk e goditi

Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka postuar në video në Facebook ku sipas saj vërtetohet se kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, nuk ka goditur me shuplakë policin gjatë protestës kundër shtrenjtimit të rrymës të shtunën.

Molliqaj u arrestua para futjes në studion e emisionit Pressing për protestën e mbajtur të shtunën. Por Kuci thotë se ai nuk e ka goditur policin.

“Fillimisht, në xhirimin më poshtë shihet qartë që nuk kemi të bëjmë me goditje por shtyrje. Ky është fakt. Së dyti, Dardani ka vazhduar aktivitetet e tij pa u ndalur për dy ditë rradhazi, si në zyre të PSD-së, si në kafene në takime me qytetarë”, ka shkruar ajo në Facebook.

Tutje ajo thotë se arrestimi i Molliqajt është politik.

“Së treti, dhe më e rëndësishmja, arrestimi i tij sot, pak para paraqitjes në Pressing, nuk është asgjë tjetër pos arrestim politik për ta heshtur Dardanin”, përfundoi ajo.

Related Articles

Back to top button